«Бездріжджова» закваска для домашнього хліба (без солоду, спеціальних бактерій та ферментів)
Рецепт на 5 порций более 120 минут готовить не сложно очень дешевое блюдо
Я давно мріяла навчитися пекти хліб на заквасці. Але мене завжди зупиняло те, що для цього необхідно купувати спеціальні бактерії чи ферменти, та й роботи з такою закваскою завжди було багато, що дуже лякало. Але ось нарешті я знайшла ідеальну, на мій погляд, «бездріжджову» закваску, яка не вимагає особливих зусиль для її створення. Просто потрібно дотримуватися декількох правил, трішки довіритися своїй інтуїції і тоді у вас все обов'язково вийде!
Основні правила виведення «бездріжджової» закваски в домашніх умовах:
Хліб з такої закваски виходить божевільно смачним, пишним, пористим і ароматним. Хрустка скоринка і ніжна м'якушка всередині - цей хліб дійсно ідеальний! А якщо врахувати, що в ньому немає дріжджів і використовуються лише натуральні та доступні продукти, то від цього він стає ще смачнішим.
- Закваска стає повністю придатною для випічки хліба у всіх по-різному - у когось на це піде 7 днів, а у когось і більше 14. Все залежить від якості борошна, і температурного режиму в приміщенні де буде знаходитися закваска.
- Борошно обов'язково виберіть з високим вмістом білка. Також запасіться хоча б невеликою кількістю цільнозернового і житнього борошна. Вони можуть знадобитися для активації закваски.
- Поки закваска готується зберігати її необхідно при кімнатній температурі на видному місці. Накривати посуд з закваскою потрібно чимось нещільним, щоб був доступ повітря до закваски.
- Посуд важливо брати скляний або пластиковий, вузької форми, так заквасці легше буде активуватися.
- Візьміть собі за правило годувати закваску в один і той же час, наприклад вранці, відразу після того як ви прокинетеся. Годувати її потрібно раз на день.
- Готовність закваски можна перевірити декількома шляхами:
- На ній утворюється «шапочка» на зразок тієї, яка утворюється в опарі для тіста. Закваска при цьому сильно збільшиться в об'ємі, в ній буде дуже багато бульбашок, які будуть надуватися і лопатися.
- Візьміть чашку з холодною водою додайте в неї 1 чайну ложку закваски. якщо вона залишилася на поверхні води і не потонула, значить вона повністю готова.
- Іноді закваска може стати дуже активною навіть на 3-5 день, але не поспішайте її використовувати для випічки хліба, дайте їй ще декілька днів для «набирання сил».
- Тепер про запах. Правильна «бездріжджова» закваска практично не має запаху, лише легкий кисломолочний аромат. Якщо ж вона володіє яскраво вираженим кислим або дріжджовим запахом, значить вона або прокисла, або зіпсувалася.
- Готову закваску потрібно зберігати в холодильнику і діставати в міру потреби. Зберігати закваску потрібно щільно закритою. Якщо вона вам не потрібна для роботи, то діставайте її хоча б раз на місяць для підгодівлі, потім повертайте до холодильника. На поверхні закваски може утворитися шар води або кірка, це нормально. Перед підгодівлею цю воду і кірку необхідно буде прибрати, закваску добре перемішати. Якщо ви використовуєте її часто, то стежте за її кількістю в посуді - в разі якщо закваски залишилося мало, то дістаньте її з холодильника, дайте прогрітися до кімнатної температури і підгодовуйте протягом декількох днів, поки вона знову не збільшиться в розмірі. Весь цей час вона повинна перебувати поза холодильником.
Теги
Ингредиенты
- борошно пшеничне - 60 г
- борошно цільнозернове * - 1 ст л
- вода кімнатної температури (некип'ячена) - 60 мл
- борошно житнє ** - 60 гр
* борошно цільнозернове використовується лише один раз, в перший день
** борошно житнє додавати лише в тому випадку, якщо закваска слабо реагує на підгодівлю і їй потрібний потужний поштовх
Приготовление
-
Дуже важливо вибрати правильний посуд для закваски. Ідеально підійде вузька і висока посудина зі скла або пластику. Не рекомендую брати широку тару, а також посуд з будь-якого іншого матеріалу. У вузькій посуді закваска набагато швидше і легше піднімається, в широкій їй наче «не вистачає сил». Обов'язково беріть досить високий посуд, щоб було місце заквасці збільшуватися в об'ємі. Визначившись з посудом, приступаємо до процесу заквашування.
Готуємося до створення закваски -
Висипаємо в посудину 60 г білого пшеничного борошна, 1 столову ложку цільнозернового борошна і додаємо туди ж 60 мл води. Вода має бути кімнатної температури і ні в якому разі не кип'ячена!
Змішуємо воду з борошном -
А тепер дуже інтенсивно перемішуємо борошно з водою. Робимо це швидкими рухами протягом 2-3 хвилин.
Інтенсивно перемішуємо -
Потім накриваємо посуд поліетиленовим пакетом (в моєму випадку це шапочка для душу). Можна використовувати будь-яку не щільну кришку, важливо щоб у закваску надходило повітря. Залишаємо закваску на столі, біля плити, в зоні видимості. Важливо щоб ви про неї не забули, заглядали до неї, хоча б кілька разів на день. Ні в якому разі не залишайте її на прямому сонці або на підвіконні.
Накриваємо шапочкою для душу -
Візьміть собі за правило, прокидаючись, відразу йти «годувати» свою закваску. Для цього знову беремо 60 г білого борошна і 60 мл води. Цільнозернове борошно більше додавати не будемо. Інтенсивно перемішуємо вміст посудини, знову накриваємо пакетом і відставляємо бродити до наступного ранку.
«Підгодовуємо» закваску -
Не лякайтеся, якщо відкривши закваску вранці, ви виявите на ній шар води або во
Комментарии